OPENING

OPENING

Příspěvekod Zahrádkář » pon 13. dub 2015 20:00:47

DĚKUJEME-DĚKUJEME-DĚKUJEME!!!

Jana se ptá: Za co? Tak tedy za znovuotevření FORA!

FORUM patří LIDEM!

Neberte nám naše forum, neberte nám naše forum, je pro nás dobrý dost!!!

Po vsi se šušká, že již byly rozděleny vrcholné funkce. Nikdo nemá čas chodit na zasedání a dívat se na neoblíbenou část aktérů, ale my starousedlíci se oprávněně ptáme,

proč dnes, tedy 13.dubna ještě není na stránkách obce vyjmenována platná garnitura.

Při tom Jana slibovala nové metody řízení, ing. Hladík technologické inovace při informování občanů???

Tak nevím zda to mysleli vážně a s tím se ptám, zda bylo skutečně dobře zvoleno či zda opětovně šlo jen o uchvácení pozic a s nimi souvisejích měsíčních pašalíků???????????????????

Kdo to ví odpoví mi na otázku kde vlastně v Opočnici leží Pravda ?? (Asi na zádech na hřbitově, neboť kde není lásky, tam i pravda absentuje). Co si myslíte Vy, jsem blbé já nebo někdo jiný?
Zahrádkář

Re: OPENING

Příspěvekod Petr Pavlíček » pon 13. dub 2015 23:11:24

Zahrádkář píše:DĚKUJEME-DĚKUJEME-DĚKUJEME!!!

Jana se ptá: Za co? Tak tedy za znovuotevření FORA!

FORUM patří LIDEM!

Neberte nám naše forum, neberte nám naše forum, je pro nás dobrý dost!!!

Po vsi se šušká, že již byly rozděleny vrcholné funkce. Nikdo nemá čas chodit na zasedání a dívat se na neoblíbenou část aktérů, ale my starousedlíci se oprávněně ptáme,

proč dnes, tedy 13.dubna ještě není na stránkách obce vyjmenována platná garnitura.

Při tom Jana slibovala nové metody řízení, ing. Hladík technologické inovace při informování občanů???

Tak nevím zda to mysleli vážně a s tím se ptám, zda bylo skutečně dobře zvoleno či zda opětovně šlo jen o uchvácení pozic a s nimi souvisejích měsíčních pašalíků???????????????????

Kdo to ví odpoví mi na otázku kde vlastně v Opočnici leží Pravda ?? (Asi na zádech na hřbitově, neboť kde není lásky, tam i pravda absentuje). Co si myslíte Vy, jsem blbé já nebo někdo jiný?

Dobrý večer "Zahrádkáři",
přiznám se,že jsem trochu doufal,že další příspěvky již nebudou anonymní.Ale to nevadí,je to Vaše volba.
Nevím proč by se mělo něco šuškat.Ve středu 8.4. proběhlo normální "Ustavující zasedání zastupitelstva" obce Opočnice,kde se samozřejmě podle zákona o obcích rozdělily jednotlivé funkce v zastupitelstvu.I já jsem se dnes ptal na OÚ proč téměř po týdnu od zasedání nejsou webové stránky OÚ opraveny!Údajně se to zatím"nestihlo".Možná již zítra to bude v pořádku.
Ale určitě neuškodí když to zveřejním i zde :
Starostka - Jana Košvancová/Za rozvoj obce/
Místostarosta - Oldřich Simon /Za rozvoj obce/
předseda Finančního výboru - Tomáš Hladík/Za rozvoj obce/
předseda Kontrolního výboru - Petr Pavlíček/Sdružení za dobře fungující obec/
předseda Inventarizační komise - Lukáš Štěpán/Za rozvoj obce/
zastupitel - Jan Tomášek/Sdružení za dobře fungující obec/
zastupitel - Jan Fiala/Sdružení za dobře fungující obec/

Petr Pavlíček
Petr Pavlíček
Administrátor

Příspěvekod Zahrádkář » úte 14. dub 2015 0:09:01

Vážený pane Pavlíčku, srdečně Vám děkuji za sdělení zprávy, kterou jistě měl šířit někdo jiný, prostředky mu k tomu svěřenými.
Současně se Vám omlouvám za anonymnost svého příspěvku, ta možnost tu je a není důvodem k Vašemu překvapení či zklamání,
mám k tomu pádné důvody a není nutno to měnit.
A pokud se šušká, tak právě proto, že včas zveřejněno nebylo. Jeden se ptá druhého, nikdo nic neví, nevím kolik diváctva na tomto
zasedání bylo přítomno a kolik bude dále chodit, ale to jak to zde v konečném výsledku dopadlo možná dost občanů povede k pasivitě
a nezájmu o věci veřejné, vždyť s personálním obsazením jsme na tom historicky nejhůře (myšleno špičky, nikoliv výbory).
Za svou osobu Vám mohu říci, že od OU mi bude stačit zaplacení popelnice, stočného a za psa - nic víc neočekávám a vymýšlení
rozvojových programů nechám ,,těm druhým" a budu uvažovat o změně místa trvalého pobytu, abych se nemusel stydět že jsem
právě odtud.
S úctou vášnivý Zahrádkář
Zahrádkář

Příspěvekod občánek » úte 14. dub 2015 8:03:56

Plně souhlasím se zahrádkářem,nejraději bych změnil trvalý pobyt,abych se nemusel stydět za tuto ves.Už dnes mohu říct,že k žádným volbám do zastupitelstva chodit nehodlám,protože to je jen snůžka lží a nedodržení slov .
občánek

Příspěvekod Petr Pavlíček » úte 14. dub 2015 8:54:50

Dobrý den "zahrádkáři" a "občánku".
Doplním ještě svou informaci z Ustavujícího zasedání zastupitelstva.Přítomno bylo asi kolem 40 občanů/pouze můj odhad/.Žádná velká diskuze ze strany přítomných nebyla,až na některé,kteří opět "nezklamali"!Podrobné informace se dočtete z oficiálního zápisu,který by měl být v nejbližších dnech uveřejněn na webových stránkách OÚ a na úřední desce u samoobsluhy.
Co se týče Vašeho zklamání z voleb.Určitě nejste sami!Ale volby dopadly tak jak dopadly a další budou za tři roky.Máme teď z většiny nové zastupitelstvo i novou paní starostku.Proč jim nedat šanci???Prosím o trpělivost,na "účtování" je času dost.Myslím,že v tuto chvíli je jediné řešení.Abychom všichni / a tím nemyslím jen zastupitele/ podpořili paní starostku v její nelehké úloze kterou na sebe vzala.Zda to přinese "rozvoj" naší obce ,to ukáže čas!
Petr Pavlíček
Petr Pavlíček
Administrátor

Příspěvekod občánek » úte 14. dub 2015 9:14:09

to je velice milé pane Pavlíčku,že se staráte,ale k čemu jste zakládali stranu za dobře fungující obec,když jste vše zahodili,první volby jste vyhráli a měli většinu tak jste odstoupili a teď jste zůstali? Promiňte,to je výsměch všem občanům,kteří vám věřili.Teď mohu pouze napsat jedno-GRATULUJI PANÍ STAROSTKO DOBŘE JSTE TO VYMYSLELA.
občánek

Příspěvekod rozlobený zahrádkář » úte 14. dub 2015 10:04:52

Petr Pavlíček píše:Dobrý den "zahrádkáři" a "občánku".
Doplním ještě svou informaci z Ustavujícího zasedání zastupitelstva.Přítomno bylo asi kolem 40 občanů/pouze můj odhad/.Žádná velká diskuze ze strany přítomných nebyla,až na některé,kteří opět "nezklamali"!Podrobné informace se dočtete z oficiálního zápisu,který by měl být v nejbližších dnech uveřejněn na webových stránkách OÚ a na úřední desce u samoobsluhy.
Co se týče Vašeho zklamání z voleb.Určitě nejste sami!Ale volby dopadly tak jak dopadly a další budou za tři roky.Máme teď z většiny nové zastupitelstvo i novou paní starostku.Proč jim nedat šanci???Prosím o trpělivost,na "účtování" je času dost.Myslím,že v tuto chvíli je jediné řešení.Abychom všichni / a tím nemyslím jen zastupitele/ podpořili paní starostku v její nelehké úloze kterou na sebe vzala.Zda to přinese "rozvoj" naší obce ,to ukáže čas!
Petr Pavlíček

Pane Pavlíčku, zpětně hodnoceno-chtěli jste moc, nemáte skoro nic! Měli jste po 1. kole převahu 4 : 3, mohli jste Dvorského dusit při hlasování stejně jako on to dělal svého času s Mgr.Černým a dámamí Blažkovými. Mohli jste obec řídit
podle své vize, leč jste situaci správně nevyhodnotili a nechali jste se zaskočit, jste v menšině a budete v zastupitelstvu za vocásky do počtu, tuto pozici Vám nezávidím, Navíc jste tam nedostali potřebné persony, Podporovat Janu K.-
nikdy, to raději emigrovat!Pokud se k tomu hodláte snížit prosím-je to věc Vaší osobní hrdosti, Chápu, že odstoupit jste těžko mohli, když jste to kritizovali u druhé strany a stejně by se tím ničeho nedosáhlo, jen Rosťa by bral odměny
o něco déle, a možná by do 3. kola voleb šel sám znovu, když vidí že ležíte na zemi zdeptáni. Je mi z nastalé situace smutno, tolik jsem Vašemu uskupení přál a očekával v obci nový svěží vítr. Věřte, že Rosťa se oklepe a příště bude
úspěšně kandidovat, už se na to s Marií těší.To že na ustavujícím zasedání bylo 40 hostí byla zvědavost z nastalé situace, ta opadne a budou chodit 2-3 .................................................
....................................../příspěvek upraven dne 14.4. administrátorem Fóra Petrem Pavlíčekm!!!/

Od dnešního dne přestávám forum otevírat, nemá to smysl. Kde se stala chyba- možná právě ve FORU?

S ůctou unavený zahrádkář,nbojím se že v zápise budou detaily diskuze-to se zde nikdy nedělalo a za Rosťi býval často v zápise pravý opak toho co bylo řečeno na zasedání-zeptejte se Mgr. Rydla.....
rozlobený zahrádkář

Příspěvekod Petr Pavlíček » úte 14. dub 2015 11:53:57

občánek píše:to je velice milé pane Pavlíčku,že se staráte,ale k čemu jste zakládali stranu za dobře fungující obec,když jste vše zahodili,první volby jste vyhráli a měli většinu tak jste odstoupili a teď jste zůstali? Promiňte,to je výsměch všem občanům,kteří vám věřili.Teď mohu pouze napsat jedno-GRATULUJI PANÍ STAROSTKO DOBŘE JSTE TO VYMYSLELA.

Dobrý den,
bohužel musím konstatovat,že nemáte dobré informace,nebo jste si to trochu popletl.V podzimních volbách Sdružení za dobře fungující obec sice vyhrálo,ale po přerozdělování jsme získali pouze č t y ř i mandáty.Přesto jsme chtěli řídit obec podle svého programu a podle svých představ a proto jsme chtěli obsadit místa ve vedení obecního úřadu./P o z o r - neplést si Obecní úřad a Zastupitelstvo obce.Obecní úřad = starosta + místostarosta + placený zaměstnanec OÚ a tito lidé skutečně řídí obec!!!/
Protože pan Dvorský nechtěl uznat výsledky voleb a smířit se s pozicí "jen obyčejného" zastupitele,trval při předběžných schůzkách obou sdružení/ještě před Ustavujícím zasedání obecního zastupitelstva/ na postu místostarosty p o u z e pro svoji osobu!!!Protože naše sdružení nechtělo přistoupit na toto vydírání,zorganizoval pan Dvorský odstoupení v š e c h kandidátů sdružení Za rozvoj obce/opět ještě před Ustavujícím zasedání/ a tím vlastně vyvolal nutnost opakovaní voleb!!!!Počet zastupitelů tím klesl ze sedmi na čtyři a podle Zákona o obcích nemůže Zastupitelstvo v tomto případě fungovat. Zbylí zastupitelé ze Sdružení za dobře fungující obec /Blažková,Ladomerský,Lukeš,Pavlíček/ pracovali dalších pět měsíců/až do opakovaných voleb/s velmi omezenými pravomocemi/a zcela zadarmo/.
Opakované volby 14.3.2015 dopadly tak jak dopadly a naše sdružení získalo tentokrát jen tři mandáty a sdružení Za rozvoj obce čtyři mandáty.Samozřejmě jsme měli možnost "fintu" pana Dvorského opakovat a opět vyvolat další volby.Většina našeho sdružení se však rozhodla respektovat vůli voličů v opakovaných volbách a doporučila třem zvoleným zastupitelům/Tomášek,Fiala,Pavlíček/ přijmout své mandáty a pokusit se společně s ostatními zastupiteli pracovat pro rozvoj naší obce.
Myslím,že se nejedná o žádný výsměch našim voličům!!!Jejich důvěry si vážíme a uděláme vše abychom ji nezklamali!!!
Petr Pavlíček
Administrátor

Příspěvekod občánek » úte 14. dub 2015 12:16:02

Bohužel s vámi nesouhlasím a také k tomu tak postavím .
občánek

Příspěvekod Kanibal » úte 14. dub 2015 14:21:03

občánek píše:Bohužel s vámi nesouhlasím a také k tomu tak postavím .

Pane Pavlíčku, von ten zahrádkář má dost pravdy. Pokud byste překousli Dvorského jako místostarostu úlitbou za to že budete skutečně vládnout a rozhodovat, tak to mohlo docela dobře fungovat

a bylo by to lepší pro celou obec, nejen pro voliče vašeho uskupení.Zpiti vítězstvím jste byli na koni a chtěli vše, ovšem v politice je často třeba dělat ústupky ve prospěch jiných zisků.

Sportovně řečeno jste své nároky přepískli, to si soudně musíte přiznat, promarnili příležitost která se nemusí vrátit ani za 3 roky, lidé jsou otráveni skutečně příště možná přijde víc

těch na kole objížděných.....Leda by se ti dnešní ,,vítězové" totálně znemožnili, což nelze vyloučit, ale vy 3 jim v tom budete sekundovat.

Asi mám poněkud svérázné názory kanibala, docela bych rád četl co si myslí jiní vaši voliči. A těď si dám k obědu svíčkovou a'la Retigová. Demokracii ZDAR, v Opočnici obvzláště!
Kanibal

Příspěvekod Petr Pavlíček » úte 14. dub 2015 15:36:51

Kanibal píše:

Pane Pavlíčku, von ten zahrádkář má dost pravdy. Pokud byste překousli Dvorského jako místostarostu úlitbou za to že budete skutečně vládnout a rozhodovat, tak to mohlo docela dobře fungovat

a bylo by to lepší pro celou obec, nejen pro voliče vašeho uskupení.Zpiti vítězstvím jste byli na koni a chtěli vše, ovšem v politice je často třeba dělat ústupky ve prospěch jiných zisků.

Sportovně řečeno jste své nároky přepískli, to si soudně musíte přiznat, promarnili příležitost která se nemusí vrátit ani za 3 roky, lidé jsou otráveni skutečně příště možná přijde víc

těch na kole objížděných.....Leda by se ti dnešní ,,vítězové" totálně znemožnili, což nelze vyloučit, ale vy 3 jim v tom budete sekundovat.

Asi mám poněkud svérázné názory kanibala, docela bych rád četl co si myslí jiní vaši voliči. A těď si dám k obědu svíčkovou a'la Retigová. Demokracii ZDAR, v Opočnici obvzláště!

Dobrý den,
netvrdím,že mám patent na rozum.Ale uvědomte si,prosím,že naším prvotním slibem voličům v podzimních volbách bylo,že v y m ě n í m e l i d i v e v e d e n í o b c e.Jak jsme pak mohli přistoupit na takto postavený ú č e l o v ý požadavek pana Dvorského??? - "Buď já jako místostarosta,nebo nic!!!"
A další věc je ta,že to vydírání by se mohlo kdykoli opakovat,v případě odhlasování bodů našeho programu poměrem 4:3!!!
Máte pravdu,že ústupky je třeba někdy dělat,ale ne za každou cenu.A i prohra může někdy být cestou k vítězství.
Petr Pavlíček
Petr Pavlíček
Administrátor

Příspěvekod Kanibal » úte 14. dub 2015 16:02:15

Petr Pavlíček píše:
Kanibal píše:

Dobrý den,
netvrdím,že mám patent na rozum.Ale uvědomte si,prosím,že naším prvotním slibem voličům v podzimních volbách bylo,že v y m ě n í m e l i d i v e v e d e n í o b c e.Jak jsme pak mohli přistoupit na takto postavený ú č e l o v ý požadavek pana Dvorského??? - "Buď já jako místostarosta,nebo nic!!!"
A další věc je ta,že to vydírání by se mohlo kdykoli opakovat,v případě odhlasování bodů našeho programu poměrem 4:3!!!
Máte pravdu,že ústupky je třeba někdy dělat,ale ne za každou cenu.A i prohra může někdy být cestou k vítězství.
Petr Pavlíček

Svíčková byla fajn!
Mám schované volební noviny, prvotní úkol vyměnit lidi ve vedení obce tam nevidím, na občany by to asi moc pozitivně nepůsobilo. Při hlasování v zastupitelstvu 4 pro, 3 proti je snad návrh přijat. Starosta jako vykonavatel
moci se nemusí ohlížet na názor místostarosty, to jsme tu zažili. Tak ten důraz na vydírání je poněkud přehnaný, spíše omluva neúspěchu. Docela by mne zajímalo hodnocení výsledku a strategie práce v opozici
od stínového starosty pana Ladomerského.
Jinak snad bude lépe diskuse na toto téma ukončit, karty jsou rozdány a na dlouhou dobu je vymalováno. Váš Kanibal (dal jsem vám hlas, držel palce leč marnost nad marnost).
P.s.: Ta paní kvůlivá fo-pa na plese neodstoupí jak blouznivci předpokládali, kůže hrocha je pořádně silná!
Kanibal

Příspěvekod Ivo Ladomerský » úte 14. dub 2015 17:03:23

Dobrý den,

v první řadě chci poděkovat za všechny hlasy, které jsme jako sdružení získali. Bohužel výsledek je nepříznivý pro nás, ale tohle je vůle lidí. Nabízeli jsme nové myšlenky a metody pro práci, které by byly ve prospěch občanů a obce. Je vidět, že většina lidí si změnu nepřeje a proto nemá cenu něco měnit. Z mého pohledu zvítězily sympatie a antipatie před zkušeností a schopností kandidátů. V posledních volbách jsme síce neuspěli, ale naše názory a nové myšlenky se neztratily a byly zakomponované do předvolební kampaně u obou stran, a některé už byly i realizované. Je teď na současném vedení, aby svoje sliby splnilo a na nás na občanech je, abychom to zhodnotili při dalších volbách.

Dále chci pogratulovat p. Košvancové a novému vedení obce, že to dotáhli do vítězného konce. Oceňuji především soudržnost jejich seskupení a to hlavně po volbách 10/2014, kde jednohlasně stáli za svým a všichni rezignovali bez ohledu na výsledky voleb. Přeju jim hodně sil a pevných nervů.

Za současné situace bych našemu sdružení navrhoval, abychom rezignovali. Vede mě k tomu několik skutečností. Jako jednotlivec nemůžu rozhodovat za celé sdružení, které se rozhodlo tak, jak se rozhodlo.

Tohle fórum vzniklo především jako zdroj informací a kreativních nápadů, které by měly být přínosem pro občany a pro obec. Nezneužívejte anonymity a využijte tenhle prostor pro dobrou věc. Chtěl bych navrhnout současnému vedení, aby navýšilo stav zastupitelů na 9 do příštích voleb a to z toho důvodu, aby se minimalizovala možnost odstoupení neúspěšných kandidátů a s tím spojené nové volby.

Co se týče moji osoby. Vůli lidí akceptuji, a proto se v současné době nechci a nebudu zapojovat do veřejného života.

Vyhrazuji si právo požádat administrátora o smazání všech nepodepsaných příspěvků k moji osobě a k tomuhle článku. Podepsaným příspěvkům odpovím hned jak to bude možné.

Hezký den

Ivo Ladomerský
Ivo Ladomerský

Zpět na Diskuse občanů Opočnice